گاز انرژی پاک با نیم قرن تلاش
چهارشنبه 2 بهمن 1398   12:48:55
اخبار
16:171397/12/6 دوشنبه
دوره آموزشی اصول محاسبه میزان انتشار گازهای گلخانه ای در شرکت گاز استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی؛ سعید رستگار رئیس پژوهش شرکت گاز استان سمنان از برگزاری دوره آموزشی اصول محاسبه میزان انتشار گازهای گلخانه ای در این شرکت خبر داد و گفت: این دوره در راستای ترویج دانش و فرهنگ سازی در قبال برآورد، گزارش دهی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای همسو با برنامه ها و تعهدات ملی و بین المللی برگزار گردید.
وی افزود: در این دوره ضمن پرداخت به اهمیت مقابله با تغییر اقلیم و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای همچون N2O,CH4,CO2 و صرفه جوئی در مصرف انرژی، ساز و کار برآورد و گزارش دهی میزان انتشار این گازها آموزش داده شد.
این مقام مسئول افزود: در این دوره کارکنان با تعاریف و مفاهیم گرمایش جهانی، تغییر اقلیم، کنوانسیون های بین المللی، روشهای برآورد انتشارهای مستقیم و غیر مستقیم، انواع انتشار احتراقی، تخلیه، فرار، مصرف برق و بخار آشنا شدند.
رستگار ابراز امیدواری کرد: با اجرای فرآیند محاسبه و برآورد و گزارش دهی انتشار گاز های گلخانه ای در شرکت گاز استان سمنان شاهد نتایج مثبتی از جمله ظرفیت سازی در سازمان، ترویج فرهنگ مسئولیت پذیری در قابل جامعه و محیط زیست، بهینه سازی فرایندها و ارتباط موثرتر با ذینفعان در شرکت گاز استان سمنان باشیم.

تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |

زیرپورتال استان سمنان
مجری سایت : شرکت سیگما